Přihlášení do kurzu
Nacházíte se: METODA VÝUKY > PRINCIP METODY

Jak to funguje?

Tady se nic nešprtáš – žádnou gramatiku, žádná slovíčka. Prostě si jen vybereš lekci a pak už jen posloucháš a napodobuješ rodilé mluvčí. Jestli chceš, můžeš si k tomu zapnout doslovný překlad, abys chápal, o čem se tam baví. Připadá ti to až moc jednoduché na to, aby to mohlo fungovat? Tak bacha, tohle je fakt věda!

Cool English - unikátní metoda výuky angličtiny online

Už v 70. letech to zkoumal bulharský neurolog a psychoterapeut Georgi Lozanov. Ten zjistil, že nejlépe si člověk zapamatuje to, co vnímá nejvíce smysly. Takže když něco vidíš a slyšíš, zapamatuješ si to lépe než to, co jenom vidíš.

Proto v Cool English posloucháš věty, které zároveň vidíš. Je to jako karaoke. Zvýrazňují se ta slova, která mluvčí právě říká.

Ale to není všechno! Dr. Lozanov taky zjistil, že nemá cenu se něco biflovat. Mnohem snadněji se naučíš to, co si zapamatuješ v logickém kontextu (třeba slovíčko ve větě). Tahle logická paměť je o dost účinnější než ta mechanická, kterou využíváš ke šprtání. Navíc čím jsi starší, tím je tvoje mechanická paměť horší a horší, ale logická je naopak lepší a lepší.

Proto se s Cool English nešprtáš žádná slovíčka ani gramatiku. Slovíčka i gramatiku přirozeně vstřebáš z celých vět. Úplně stejně ses kdysi učil češtinu. Jako malé dítě jsi poslouchal lidi kolem sebe, naučil ses jim rozumět a nakonec jsi je i napodoboval (viz Paul Pimsleur). A vidíš, česky jsi uměl skvěle dřív, než tě ve škole naučili gramatiku.

A aby té vědy nebylo málo, tak Lozanov taky zjistil, že náš mozek je jako počítač. Když dáš uložit hodně velký soubor, tak to chvilku trvá. Mozek taky potřebuje čas na to, aby pořádně uložil to, co ses naučil. Takže po učení si dej dvacet nebo aspoň chvíli relaxuj.

Proto je Cool English online. Můžeš si studium rozvrhnout podle sebe. Učíš se, kdy chceš a jak dlouho chceš. A pak si hned můžeš dát toho šlofíka na zapamatování :)

Víc toho o metodě najdeš na webu Imitum®.
 

Gramatika se učí všude, tady se naučíš anglicky mluvit!